IMG-LOGO

خواص عرق دارچین

یک سال قبل

خواص عرق دارچینعرق دارچین

دارچین یا cinnamon از ادویه‌ جات بسیار پرکاربرد در تعداد زیادی از خوراکی ها می باشد. اما در طب سنتی این خوراکی فقط ادویه نبوده و خواص و فواید درمانی نیز دارد. این ماده پرخاصیت به دو دسته دارچین سیلان که در آمریکای جنوبی می‌روید و دارچین سنا (دارچین چینی) که در جنوب آسیا می‌روید تقسیم می‌شود.

در قرون وسطی دارچین برای درمان سرفه، ورم مفاصل و گلودرد استفاده می‌شد.دارچین بعد از فلفل و زردچوبه یکی از پرمصرف‌ ترین ادویه های معطر و مطبوعی است که طعم آن ابتدا در دهان ملایم و کمی شیرین و بتدریج تند و سوزاننده می‌شود و بسیاری از خانواده‌ها کنجکاوند که بدانند این گیاه چه خواص متمایزی دارد. دارچین از نظر طب سنتی ایران، طبیعتی گرم و خشک دارد.

 

 

این عرق طبیعتی گرم دارد، مقوی معده، تقویت کننده عمومی بدن و مقوی اعصاب است.

بوی بد دهان را از بین می برد و ضد سرفه های مرطوب است.

وحشت وترس و خفقان و جنون را درمان می کند.

با افزودن چند قطره عرق دارچین در چای میتوانید چای خوش طعم و دلپذیری داشته باشید. عرق دارچین، رمز جوانی است، مصرف روزانه آن انسان را سلامت و جوان نگه می دارد و بهترین دارو برای دردهای عضلانی است و به عنوان تب بر استفاده می شود.عرق دارچین خاصیت عجیب دیگری دارد که آن هم قوی کردن مصونیت بدن در مقابل امراض است. اگر حس می کنید ضعیف شده اید و ممکن است مریض شوید، چای دارچین را فراموش نکنید. حتی اگر سرما خورده اید یا ضعف شدید دارید چای دارچین بهترین دارو است.

 

عرق دارچین

 

عرق دارچین همچنین از بروز دیابت نوع دوم در افراد در معرض خطر جلوگیری می‌کند. عرق دارچین را می توان در چای، شربت، شله زرد، انواع شیرینی و غذاها استفاده کرد. استفاده از عرق دارچین بجای پودر آن  باعث می شود رنگ  چای، شربت، غذاها و شیرینی های شما تیره نشود و عطر و طعم بی نظیری به شما میدهد.